PODIUMART & SUPRAREALISM & ICONOGRAPHY
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» O noua tabara de pictura in Maramures
Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani- anunt pentru artistii profesionisti EmptyLun Mai 14, 2012 4:11 pm Scris de arbex

» Tabara de initiere in pictura hobby art in Maramures
Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani- anunt pentru artistii profesionisti EmptyMier Apr 20, 2011 10:58 am Scris de arbex

» PETER JECZA
Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani- anunt pentru artistii profesionisti EmptyLun Mai 17, 2010 8:36 am Scris de Admin

» HOTARÂRE nr. 518 din 7 aprilie 2004 pentru aprobarea Normelor metodologice privind exportul definitiv sau temporar al bunurilor culturale mobile
Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani- anunt pentru artistii profesionisti EmptyLun Mai 17, 2010 8:19 am Scris de Admin

» Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani- anunt pentru artistii profesionisti
Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani- anunt pentru artistii profesionisti EmptyLun Mai 17, 2010 8:13 am Scris de Admin

» Tabara de pictura Hobby Art
Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani- anunt pentru artistii profesionisti EmptyMar Mai 11, 2010 4:39 pm Scris de arbex

» Raport despre rezidenta la ICR Venetia - iunie/noiembrie 2009
Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani- anunt pentru artistii profesionisti EmptySam Apr 03, 2010 10:55 am Scris de Admin

» TWILIGHT VISIONS: SURREALISM, PHOTOGRAPHY, AND PARIS
Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani- anunt pentru artistii profesionisti EmptyVin Mar 05, 2010 3:59 pm Scris de Admin

» JOSEPH BEUYS: “We Are the Revolution”
Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani- anunt pentru artistii profesionisti EmptyVin Mar 05, 2010 3:56 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Galerie


Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani- anunt pentru artistii profesionisti Empty
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 18, Joi Iul 22, 2021 2:02 am
Sondaj

Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani- anunt pentru artistii profesionisti

In jos

Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani- anunt pentru artistii profesionisti Empty Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani- anunt pentru artistii profesionisti

Mesaj  Admin Lun Mai 17, 2010 8:13 am

Editura si Tipografia ARC 2000 s-a specializat inca de la infiintare in editarea si producerea albumelor si cataloagelor de arta.


ARC 2000 a editat primele 6 volume ale Enciclopediei Artistilor Romani Contemporani, cuprinzand fiecare cate 200 de artisti plastici intr-o prezentare cuprinzatoare a activitatii si creatiei artistice, explicate de critici de arta recunoscuti si insotite de imagini elocvente


Intr-o societate de tip nou, in care iubitorii de arta se impart in 3 categorii distincte si intrepatrunse in acelasi timp, cei care considera ca este de bon ton sa iubeasca arta, cei care nu stiu inca dar se straduiesc sa invete si cei care stiu si continua sa iubeasca arta, este necesar sa existe un instrument de informare si instruire si acesta a generat ideea exceptionalei Enciclopedii a Artistilor Romani Contemporani, serie unica si originala de element de legatura intre miraculoasa creatie artistica si setea de frumos a iubitorilor neconditionali de arta.


EARC se vrea in continuare un suport grafic de exceptie ce vine in sprijinul colectionarilor si artistilor prin informarea permanenta si la zi cu evolutia fenomenului artistic romanesc.


Ajunsa la volumul 7, EARC isi propune sa imbunatateasca volumul si calitatea informatiei transmisa iubitorilor de arta prin prezentarea creatiei artistilor pe o pagina sau doua si foarte important, publicarea datelor personale de contact, numar de telefon, adresa de e-mail, www sau adresa atelier.


Stimate coleg, daca sunteti interesat sa figurati in urmatorul volum al EARC, va rog sa acordati putina atentie conditiilor de participare.


Asteptam mai intai un mail de confirmare sau un telefon, ocazie cu care puteti sa lamuriti si eventualele neclaritati.
Va rog mai apoi sa trimiteti un CD cuprinzand urmatoarele:
-CV-ul dvs actualizat
-Comentarii critice sau articole de presa pe care le considerati ca fiind relevante asupra creatiei dvs artistice
-O fotografie personala portret color sau alb negru
-2 sau 4 imagini ale lucrarilor dvs in functie de numarul de pagini cu care doriti sa figurati, 1 pagina = 2 lucrari sau 2 pagini = 4 lucrari
-Suma de 140 Euro pentru o pagina sau 180 Euro pentru 2 pagini , suma pentru care veti primi o prezentarea grafica excelenta in volumul 7 si 4 (patru) exemplare ale Enciclopediei.
Este de preferat si va rugam, sa trimiteti toata informatia in acelasi timp si in format electronic pe un singur CD adica textele selectate de dvs , dactilografiate pe calculator si fotografiile digitale de o cat mai buna calitate.
Va recomand sa folositi o camera digitala setata la valoarea rezonabila de 3 Mega pixeli.
O fotografie de calitate va reprezenta un tipar de calitate si va rog deci sa nu faceti compromisuri in acest sens.
Editura isi rezerva dreptul de a refuza fotografii de calitate slaba si care in ciuda procesului de corectare vor fi considerate necorespunzatoare si va solicita inlocuirea lor.
Exactitatea datelor transmise este de asemenea in totalitate in sarcina dvs, motiv pentru care va rog sa le verificati personal inainte de trimitere.


Din dorinta de a vedea lumina tiparului in cel mai scurt timp, va rog sa trimiteti unitar tot materialul necesar si nu mai tarziu de 15 iunie 2010.


Materialele trimise ulterior acestei date vor fi returnate sau folosite pentru publicarea volumului 8.


Materialele pot fi transmise editurii in urmatoarele moduri, la alegerea dvs :
-Direct la sediul editurii Str Elena Farago nr 27 29 Bucuresti sect 6
tel fix 021 637 21 63,
mobil 0722 300 052,
-Prin posta, cu confirmare de primire la adresa Editurii mai sus mentionata,
sau
-Prin e mail la adresa arc2000editura@gmail.com
Contravaloarea participarii trebuie trimisa in acelasi timp cu documentatia in una dintre variantele urmatoare
-In Lei, la cursul zilei, la Banca Romaneasca SA sucursala Rosetti, Bucuresti
Cod IBAN RO91 BRMA 0550 0158 9220 0020 Papa Sorin Virgil

-In Euro la Banca Romaneasca SA sucursala Rosetti, Bucuresti
Cod IBAN RO29 BRMA 0550 0158 9229 5320 Papa Sorin Virgil

Pentru informatii suplimentare:
Tel 021 637 21 63 editura
0722 257 996 Sorin Papa
0722 257 997 Alexandru Cebuc
0722 300 052 editura
E mail arc2000editura@gmail.com
Cu prietenie,
Prof. Dr. Alexandru Cebuc
Director General
Sorin Papa
Director Editura

Admin
Admin

Mesaje : 83
Data de înscriere : 21/11/2008
Varsta : 52
Localizare : Timisoara- Romania

https://podiumart.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum